Logitech prezentuje klawiaturę ergonomiczną Ergo K860

    Logitech postanowił rozszerzyć nieco swój katalog urządzeń ergonomicznych. Poza myszkami, które już są na rynku, firma wypuszcza teraz klawiaturę tego typu. Ergo K860 to sprzęt zaprojektowany do znacznie zdrowszego korzystania z komputera.

    Według Logitech korzystanie z Ergo K860 ma „zmniejszać napięci mięśni na nadgarstkach i przedramionach” w porównaniu do tradycyjnych klawiatur. Wszystko to ma być możliwe dzięki osobnym klawiszom oraz ergonomicznemu wzornictwu, czyli charakterystycznie wykrzywionej obudowie. Co ciekawe, klawiatura zaprojektowana jest tak, by sprawnie działać w połączeniu z myszkami MX Ergo czy MX Vertical. Wszystko po to, by zredukować poczucie dyskomfortu podczas korzystania z komputera.

    Klawiatura ma oczywiście specjalną podpórkę na nadgarstki wykonaną z trzech warstw, z czego dwie to specjalna pianka, jedna o dużej gęstości, zaś druga mająca zdolność „pamięci” odciskanych rąk. Trzecia, wierzchnia warstwa to specjalne pokrycie materiałem łatwym do czyszczenia. Klawiaturę można podłączyć do Maca lub komputera Windows PC przez kabel USB lub Bluetooth. Sprzęt ma wytrzymać do dwóch lat na parze baterii AAA.

    Za klawiaturę taką zapłacimy aż 130 dolarów. Będzie ona dostępna jeszcze w styczniu na stronie producenta oraz na Amazonie. W sklepach pojawi się w lutym bieżącego roku. Warto dodać, że nie jest to jedyna ciekawa klawiatura Logitecha. Firma niedawno pokazała urządzenie, w którym łatwo wymienimy przełączniki pod klawiszami. Na rynku jakiś czas temu pojawiła się też trzecia odsłona flagowej myszki MX Master.