Xiaomi opatentowało smartfony z ekranami owijającymi obudowę

    Xiaomi w zeszłym roku zaprezentowało smartfona, który został owinięty ekranem. To Mi Mix Alpha, który to jednak jeszcze nie trafił do sprzedaży. Firma poszła o krok dalej i opatentowała dwie inne konstrukcje telefonów, które również mają wyświetlacz typu Surround Display.

    Xiaomi uzyskało w Państwie Środka nowe patenty na konstrukcje smartfonów, które z pewnością na pierwszy rzut oka nie wyglądają, jak standardowe urządzenia tego typu, które znajdziemy w sklepach. Zobaczmy, co tym razem opatentowali Chińczycy.

    Oba nowe smartfony Xiaomi, które opatentowano, mają ekran Surround Display. Firma pracowała nad nim przez wiele miesięcy. Ten sam wyświetlacz trafił do modelu Mi Mix Alpha, który zaprezentowano we wrześniu. Tym razem jednak zdecydowano się na owinięcie obudowy ekranem w nieco inny sposób.

    Pierwszy z poniżej widocznych telefonów ma ekran zawijający się na dłuższej krawędzi obudowy. Wygląda trochę jak złożony Huawei Mate X. Natomiast w drugim owinięto obudowę przez górną krawędź, co w tym przypadku wydaje się być sensowniejszym rozwiązaniem.

    Czy firma wykorzysta te pomysły w telefonach, które trafią do sklepów? Tego na razie nie wiadomo. Chińczycy w przeszłości patentowali różne konstrukcje. Jednak nie wszystkie z nich znalazły wykorzystanie w produktach dostępnych na rynku. Grafiki wykorzystane w artykule pochodzą ze strony LetsGoDigital.