Huawei: nasz składany smartfon będzie gotowy na nowy standard sieci

  Huawei podgrzewa atmosferę w okół składanego smartfona, którego premiera jest coraz bliżej. Jeden z przedstawicieli firmy, Ken Hu, w tym tygodniu zdradził nowe informacje na temat urządzenia. Składany smartfon Huawei ma być zgodny z nadchodzącymi sieciami 5G. Wygląda jednak na to, że na jego rynkową dostępność trochę poczekamy.

  Huawei pracuje nad składanym smartfonem. Podobnie jak Samsung, który zamierza ujawnić pierwsze informacje o tym produkcie już w listopadzie. Chińczycy ujawnili w tym tygodniu nowe szczegóły na temat nowego telefonu. Dowiadujemy się, że dostanie on modem zapewniający zgodność z nadchodzącymi sieciami 5G.

  Informację przekazał jeden z przedstawicieli Huawei, Ken Hu, w trakcie World Economic Forum. Składany smartfon dostanie wsparcie dla sieci 5G, ale na jego rynkowy debiut trochę poczekamy. Chińczycy chcą wprowadzić to urządzenie do sklepów w okolicy połowy 2019 roku. To oznacza, że Samsung może być szybszy.

  Huawei jednak zapewne będzie chciało pochwalić się składanym smartfonem jeszcze w tym roku. Firma zapewne ujawni jakiś sneak preview, gdzie będziemy w końcu mogli zobaczyć to urządzenie. Jedno jest jednak pewne. Składane smartfony będą na początku bardzo drogie. Dlatego może lepiej już teraz rozważyć zakup jednego z flagowców, które są już dostępne w sklepach. Poniżej znajdziecie oferty na wybrane modele.

  • Sprawdź ceny Huawei P20 Pro
  • Sprawdź ceny iPhone'a X
  • Sprawdź ceny Samsunga Galaxy S9+
  • Sprawdź ceny Xiaomi Mi Mix 2
  • Sprawdź ceny Honor View 10
  • Sprawdź ceny LG V30