Xiaomi Mi Band 4 oficjalnie. Tania opaska z kolorowym wyświetlaczem

    Xiaomi wreszcie pochwaliło się oficjalnie swoją opaską Mi Band 4. To już kolejna wersja popularnego wearable. Najnowsza generacja ma w pakiecie łączność NFC, a także kolorowy wyświetlacz. Jest też bardzo tania, wziąwszy pod uwagę komponenty.

    Potwierdziły się wszystkie wcześniejsze doniesieniana temat nowej opaski Xiaomi. Mi Band 4 przede wszystkim dostanie kolorowy wyświetlacz AMOLED 0,95 cala z rozdzielczością 120 na 240 pikseli. To znaczące ulepszenie w porównaniu do ekraniku 0,78 cala 80 na 120 pikseli, który znalazł się w poprzedniej wersji opaski. Sprzęt będzie w stanie monitorować różne nasze aktywności, w tym np. pływanie.

    Do tego dochodzi także możliwość płatności zbliżeniowych przy pomocy NFC, a także mikrofon, dzięki któremu odbierzemy połączenia i uruchomimy asystenta Xiaomi, Xiaoai. Warto dodać, że w ramach współpracy z Marvelem firma wypuszcza limitowaną wersję inspirowaną Avengersami. Urządzenie będzie dostępne w dwóch wariantach - jeden z NFC, drugi bez tej funkcji. Ten pierwszy ma kosztować 229 yuanów, czyli ok. 163 zł, zaś ten drugi - 169 yuanów, czyli ok. 92 zł, oczywiście bez podatków.

    Xiaomi radzi sobie na rynku wearables bardzo dobrze – ich produkty są jednymi z najpopularniejszych na całym świecie. Firma odnotowała także niemały sukces na polu smartfonowym. Ostatnio donieśliśmy, że nowy smartfon Xiaomi, Redmi Note 7, ma już na koncie 10 mln sprzedanych egzemplarzy.

    Inteligentna opaska to bardzo przydatny gadżet, który może posłużyć nie tylko osobom pragnącym monitorować swoją aktywność.