Samsung patentuje smartfona z rozwijanym ekranem. Pomysł jest bardzo ciekawy

    Samsung złożył wniosek patentowy, w którym zastrzega design smartfona z bardzo niecodziennym ekranem. To panel, który można rozwijać i w ten sposób zwiększać dostępną powierzchnię wyświetlacza. Rozwiązanie jest z pewnością równie ciekawe, co składane ekrany. Jednak nie wiemy, kiedy Samsung chce wprowadzić taki pomysł w życie.

    Samsung na razie boryka się z wprowadzeniem na rynek składanego Galaxy Folda, ale w międzyczasie nie próżnuje i już patentuje kolejne ciekawe koncepty smartfonów. Światło dzienne ujrzał wniosek, który opisuje telefon z rozwijanym pionowo ekranem. Pomysł jest niecodzienny, ale nam bardzo się podoba.

    Do wniosku dołączono schematy, które widzicie poniżej. Na nich można zobaczyć, że smartfon o kompaktowych rozmiarach może zaoferować dostęp do znacznie dłuższego ekranu po rozwinięciu. Koncept zakłada także specjalny mechanizm, który ma pozwolić na odpowiednie rozsuwanie obudowy. Prezentuje się to naprawdę ciekawie.

    Samsung złożył ten wniosek już jesienią 2018 roku. Przyznany patent otwiera firmie możliwość wprowadzenia takiego urządzenia na rynek. Jednak nie wiadomo, kiedy miałoby to nastąpić. Raczej nie w najbliższych miesiącach. Dobrym dowodem może na to być właśnie składany Galaxy Fold. Pierwsze patenty związane z projektem tego telefonu pochodzą sprzed kilku lat.